Forum Budowlane » Farby, kleje, tapety, lakiery

malować czy tapetować?

    • 6 wpisy
    5 stycznia 2012 16:32:22 CET

    Przy fototapetach drukowanych na papierze lateksowym najważniejsza jest ściana. Materiał ten klei się bardzo łatwo - smarujemy klejem tapetę, składamy na pół i smarujemy ścianę, następnie tapeta na ścianę, od środka na zewnątrz wyganiamy bąbelki i jest.

    Natomiast ściana musi być gładka. Bezwzględnie. Każda dziurka będzie widoczna .Materiał pod wpływem kleju trochę się rozciąga, po wyschnięciu idealnie przylega. Z fizelinami jest trochę inaczej - smarujemy klejem tylko ścianę, materiał nie musi namakać i jest dużo grubszy.

    • 4 wpisy
    24 maja 2012 13:09:06 CEST
    Ja tam wolę tapetę , też jest bardzo duży wybór . I pomieszczenie wydaje się przytulniejsze .
  • 31 maja 2012 11:55:07 CEST
    Moim zdaniem malowanie. Najlepiej wybrać jakiś elegancki i niecodzienny kolor. Prosty przykład: kilka dni temu malowałem u klienta Śnieżką Satynową. Kolor zwał się "Sekretne wyznanie". Wyszło super. Jak farba wyschła to można było dostrzec na ścianie subtelne refleksy. Całkiem sprawnie mi to malowanie poszło z resztą, bo farba gęsta i ładnie kryje.
    • 32 wpisy
    21 czerwca 2012 15:36:45 CEST
    można łączyć tapetę i farbę, tapeta w jakieś fajne wzory w miejscu jakiś winkli, wcięć w ścianie i pod kolor farba bardzo fajny efekt da
    • 10 wpisy
    2 lipca 2012 22:23:55 CEST
    według mnie to i to jest na czasie. Coraz częściej spotyka się 3 ściany pomalowane, a czwarta w tapecie. Mi się to osobiście bardzo podoba, no ale wiadomo każdy lubi co przyznam,że z malowaniem jest mniej zabawy.
  • 13 września 2012 13:47:08 CEST
    Witam,

    Obecnie na rynku jest szeroki wachlarz dekoracji ściennych (począwszy od farb strukturalnych skończywszy na tynkach japońskich, stiukach itd) Zapraszam do naszego punktu w regułach przy 305. Posiadamy w swojej ofercie produkty CAPAROLA, tapety (RASCH, PAMA, MARBURGA), płynne tapety, tynki japońskie, itd ZAPRASZAMY
    • 55 wpisy
    17 września 2012 16:11:57 CEST
    Możesz zarówno malować jak i tapetować- nic innego tylko kwestia Twojego stylu. Moim zdaniem teraz o wiele ładniej prezentują się fototapety na ścianę.
    • 3 wpisy
    25 września 2012 02:57:27 CEST

    Dziś na rynku możliwości jest wiele: malowanie, tapetowanie, farby i tynki strukturalne. Wszystko zależy od fantazji właściciela. Bardzo fajnym rozwiązaniem są dekoracje ścienne i szblony. Ja w sypiani naleiłam sobie takie welurowe kalie od magnata i od razu zrobiło się przytulniej. a jak się znudzi można odkleić:)

  • 26 września 2012 00:59:06 CEST

    a moze tapeta w stylu "vintage" ?

  • 26 września 2012 00:59:44 CEST

    2

  • 4 października 2012 12:01:44 CEST

    Ja bym wybrała tapetę, o ile masz dużą przestrzeń to będzie wyglądało dużo lepiej niż pomalowane ściany. A na jednej ze ścian możesz zaszaleć z odważnym wzorem

    • 12 wpisy
    4 października 2012 20:11:58 CEST
    teraz na rynku jest wiele fajnych tapet, pomalowana ściana to trochę za mało
    • 7 wpisy
    8 listopada 2012 13:48:47 CET
    Kupując ostatnio przez internet tapety, skorzystałam z rad pani, która przyjmowała moje zamówienie-> teraz nie tapetuje się całego wnętrza tylko jego fragment.. można jedną tapetą lub kilkoma rodzajami, a resztę pomalować. Na wielu stronach widziałam fantastyczne aranżacje w ten sposób wykonane... ale do tego też trzeba mieć czasem chyba odpowiedni pokój :P
    • 50 wpisy
    9 listopada 2012 16:16:14 CET
    Fototapeta, o tyle mogę powiedzieć, wszędzie wygląda fajnie tylko trzeba dobrać odpowiedni jej wygląd, znacznie uprzyjemnia widok ściany, np taki widok na coś przyjemnego. ,
    • 31 wpisy
    15 listopada 2012 14:37:33 CET
    Fototapeta ostatnio jest bardzo modna,to prawda- czasami mam jej nawet dosyć. Może zrób coś oryginalnego i np namaluj jakiś fajny szablon malarski zamiast fototapety? To dobre rozwiązanie.
    • 50 wpisy
    26 listopada 2012 14:06:19 CET
    No ale żeby coś namalować trzeba mieć talent... jak się talentu niema to trzeba kogoś do tego zatrudnić, może wyjdzie lepiej niż fototapeta, ale na pewno drożej, Więc tańszym rozwiązaniem będzie zakup fototapety.
    • 32 wpisy
    16 grudnia 2012 12:10:08 CET

    berserker pokazała świetną fototapete, takie z daleką perspektywą powiekszają pomieszczenie

    • 7 wpisy
    20 grudnia 2012 15:47:24 CET
    Otóż to do samodzielnego namalowania czegoś trzeba mieć talent. Oprócz takich szlaczkowych szablonów nie widziałam jeszcze w sklepach, by były szablony większych rysunków (wiecie o co mi chodzi? :) ). Teraz jest tyle fototapet różnorodnych, że gdy weszłam na to chciałam sobie kupić o wiele za dużo niż trzeba było :P Dobrze, że się powstrzymałam :P
    • 9 wpisy
    31 grudnia 2012 15:43:26 CET
    Też ostatnio podobają mi si,ę gładkie ściany (pomalowane) z jednym elementem. Szablony malarskie są fajne. Można wybrać wzór który najbardziej odpowiada naszym gustom
    • 9 wpisy
    31 grudnia 2012 15:43:45 CET
    Też ostatnio podobają mi si,ę gładkie ściany (pomalowane) z jednym elementem. Szablony malarskie są fajne. Można wybrać wzór który najbardziej odpowiada naszym gustom
  • 12 lutego 2013 09:33:43 CET
    A mnie się podobają trzy ściany pomalowane na jeden kolor, a czwarta wzorzysta, wytapetowana, ale osobiście nie ufam tapetom, może dlatego, że nigdy ich nie miałam :)
    • 42 wpisy
    24 lutego 2013 14:39:54 CET
    Racja,można np zrobić trzy ściany w jednym kolorze natomiast na czwartej umieścić jakiś fajny szablon malarski,w dzisiejszym czasie jest to bardzo modne i zarazem oryginalne rozwiązanie.
    • 48 wpisy
    26 lutego 2013 13:18:20 CET
    Wszystko zależy od naszego gustu, osobiscie lubie i tapety i malowanie, wszystko zależy gdzie i jaki wystroj lubimy, w korytarzykach lubie tapety winylowe np. ,6284,6256, za to, że łatwo doczyścić przypadkowe zabrudzenia np. butami z farbami wbrew temu co mówia w reklamach tak wesolo juz nie ma.
  • 26 lutego 2013 15:55:21 CET
    SZUKAM FARBY BY POMALOWAĆ BETON
    • 30 wpisy
    1 marca 2013 14:34:34 CET
    Jakiej dokładnie farby i gdzie ten beton? Podaj jak najwięcej szczegółów i wówczas postaramy się pomóc. W kwestii tapet winylowych to mój znajomy miał je u siebie w domu i na dłuższą metę nie sprawdziły się.

Szybka Odpowiedź