Która blachodachówka jest lepsza? Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

PYTANIE:

Która blacha jest lepsza? Która najlepiej wygląda na dachu? Czy rzeczywiście im wyższy profil, tym estetyczniej wygląda dach? Jak kupować blachodachówkę, by się nie oszukać \”na promocji\”?

Pozdrawiam.

ODPOWIADA:
doradca firmy Blachy Pruszyński:

Zacznę od kwestii estetycznej. Rzeczywiście im wyższy profil tym lepiej prezentuje się na dachu i z pewnością bardziej przypomina dachówkę ceramiczną. Ponadto taka blachodachówka charakteryzuje się większą sztywnością.

Im wyższe fale tym jednak mniejsza powierzchnia krycia jednego arkusza, co ma wpływ na ostateczny koszt pokrycia całego dachu. Ekonomiczne rodzaje blachodachówek mają zwykle niską falę i przez to mniejszą sztywność, ale za to większą powierzchnię krycia.

W naszym przypadku jest to porównanie między blachodachówką Szafir lub KRON (szerokość całkowita 1180) a ekonomiczną blachodachówką Rubin Plus (szerokość użytkowa 1206). Wybór rodzaju profilowanie jest więc raczej związany z upodobaniami i wysokością budżetu. Nie ma to natomiast nic wspólnego z trwałością, która zależy od wybranej powłoki.

W tym miejscu jest odpowiedź na Pani pytanie: „która blacha jest lepsza?” tak naprawdę to najważniejszą kwestią jest rodzaj lakieru ochronnego. Na potwierdzenie tego proszę zwrócić uwagę na to, że długość gwarancji producenta zależy właśnie od wybranego lakieru ochronnego.

Podpierając się przykładem z naszej oferty – na najtańszy poliester w połysku (grubość 25 mikronów) dajemy 10 lat gwarancji, natomiast na naszą najnowszą powłokę poliuretanową PURMAT (grubość 55 mikronów) aż 30 lat. To powłoka ma znaczenie w takich kwestiach jak odporność na zarysowania, korozja i oddziaływanie promieni UV – a zatem na trwałość całego pokrycia.

I tak np. wprowadzenie na rynek powłoki PURMAT poprzedzone było badaniami wykonanymi przez specjalistów z laboratorium oraz działu technicznego naszej firmy, a także Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników – wszystko po to by uzyskać jak najlepsze parametry lakieru chroniącego metalowy wsad.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę (szczególnie w świetle Pani pytania „jak kupować blachodachówkę, by się nie oszukać?”) jest cena. Bardzo często klienci mogą spotkać się z atrakcyjną ceną nie wiedząc że jest to cena za metr całkowity. Na rynku mamy do czynienia z funkcjonowaniem dwóch cen – za metr całkowity oraz za metr efektywny. Różnica jest zasadnicza bo metr efektywny to – jak sama nazwa wskazuje – faktyczny koszt pokrycia jednego metra połaci (arkusze montuje się na zakład, a więc każdy arkusz przynosi jakąś „stratę” w materiale), natomiast cena za metr całkowity (a więc wymiary całkowite przed montażem) jest niższa ale nie jest ceną rzeczywistą.

Warto zwrócić na to uwagę by nie dać się nabrać na fałszywą promocję.

Zobacz wszystkie odpowiedzi Doradcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *