Gwarancja na okna dachowe

PYTANIE:

Witam! W mieszkaniu mam zamontowane drewniane okna dachowe Fakro z 1999-2000 roku(5 szt.).Ramy tych okien są w znacznym stopniu pozbawione lakieru,miejscami są zaczernione.Czy takie okna powinno się wymienić, czy remontować(w jaki sposób?).Proszę o radę.Pozdrawiam

ODPOWIADA:
doradca firmy FAKRO Sp. Z O.o.:

Okna Firmy FAKRO objęte są 10 – letnim okresem gwarancji, w tym przypadku ten okres już miną. Co więcej producent zaleca, oczywiście po wstępnych oględzinach stanu okien przez samego klienta czy też fachowca rekomendowanego przez Firmę FAKRO, dokonanie konserwacji okien wykonanych w kolorze naturalnego drewna przy normalnej eksploatacji co 2-5 lat.

Okno które nie zostało konserwowane w odpowiednim czasie może tak jak w wymienionym przypadku utracić po części swoje właściwości estetyczne, które często trudno jest odzyskać decydując się na odnowienie elementów ościeżnicy lakierem bezbarwnym, konieczne raczej będzie zastosowanie lakieru przyciemniającego elementy drewniane.

Decyzję o ewentualnej wymianie okien lub też ich konserwacji zapewne trzeba podjąć biorąc pod uwagę konieczny zarówno w jednym jak i drugim przypadku.

Sugeruję kontakt z Działem Serwisu Firmy FAKRO ( pod numerem telefonu 18 444 0 471 lub 18 444 0 472 ), w celu konsultacji dotyczącej właściwie przeprowadzonego procesu konserwacji okien.

Zobacz wszystkie odpowiedzi Doradcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *