Okna dachowe na płaskim dachu

PYTANIE:

Czy na poddaszu mogę zainstalować okno dachowe obrotowe lub uchylno-obrotowe, gdy kąt nachylenia dachu jest mniejszy niż 15 stopni (około 12 stopni)? Pomieszczenie ma być zagospodarowane jako kuchnia. Powierzchnia pomieszczenia to 18 m2. W pomieszczeniu znajduje się już okno w ścianie, przez pomieszczenie będzie przechodzić komin wentylacyjny. W Państwa ofercie widziałem okna z nawiewnikiem ciśnieniowym i higrosterowanym. Jaki rodzaj okna mam wybrać do wyżej wymienionego pomieszczenia?

ODPOWIADA:
doradca firmy FAKRO Sp. Z O.o.:

Zalecany kąt nachylenia dachu przez firmę Fakro to 15 stopni. W sytuacji kiedy ten spadek jest mniejszy można do zamontowania okna zastosować specjalny kołnierz uszczelniający – do zmiany kąta montażu. Kołnierz ten o symbolu katalogowym EA umożliwia podniesienie kąta montażu okna względem połaci dachowej dodatkowo o 10 stopni. Jest on dostępny w3 wersjach w zależności od rodzaju pokrycia dachowego.

Do kuchni polecam okno FTP-W o podwyższonej odporności na wilgoć w kolorze białym z nawiewnikiem V35. Nawiewnik higrosterowany montowany jest razem z nawiewnikiem V35, który zapewnia automatyczną regulację napływu powietrza w zależności od wilgotności powietrza.

Nawiewnik ciśnieniowy natomiast sterowany jest różnicą ciśnień, jest także montowany wraz z nawiewnikiem V35. Jest to dodatkowa opcja. Można go stosować w sytuacji kiedy nie chcemy regulować ręcznie nawiewnika V35 – wówczas te elementy jak: ciśnieniowy, higrosterowany regulują to samoczynnie w zależności od wilgotności w pomieszczeniu.

Zobacz wszystkie odpowiedzi Doradcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *