Okna dachowe w sypialni

PYTANIE:

Mieszkam w domku, gdzie pierwsze piętro ma spadzisty dach. Mój problem dotyczy sypialni o powierzchni 25m2, gdzie cały sufit ma kształt spadzisty. W najwyższym miejscu 3 m w najniższym 80 cm. Chcę zamontować okno dachowe na wysokości 1,50 -1,70m o rozmiarach 114×118 cm. Byłoby usytuowane w pobliżu łóżka. Murarz twierdzi, że to okno rozwiąże problemy z brakiem światła w pomieszczeniu (teraz mamy tylko jedno okno 1,20×1 m) ale w zimie będzie też źródłem chłodu. Sypialnia niestety jest usytuowana w kierunku zachodnim. Oczywiście chcę kupić okno dobrej jakości i proszę o jakieś wskazówki.

ODPOWIADA:
doradca firmy FAKRO Sp. Z O.o.:

Okna dachowe FAKRO to produkt o wysokiej jakości wytwarzany z najlepszych surowców, w oparciu o najnowsze technologie. Zastosowanie termoizolacyjnych szyb zespolonych o współczynniku przenikania ciepła U szyby= 1,0 W/m2K, wypełnionych gazem szlachetnym sprzyja utrzymaniu ciepła na poddaszu. Tak dobre parametry to przede wszystkim rezultat nałożenia na wewnętrzną stronę jednej z szyb warstwy srebra, odbijającej promieniowanie cieplne. W efekcie pozwala to zmniejszyć straty ciepła w okresie zimowym i ograniczyć nagrzewanie pomieszczenia latem.

Proponuję zapoznać się z ofertą FAKRO na stronie www.fakro.pl, a w szczególności polecam okno FTP-V (okno obrotowe) lub też okno nowej generacji FPP preSelect (okno uchylno-obrotowe).

Bardzo wiele osób montuje nasze okna (w tym właśnie w sypialniach) zakładając dodatkowo nasze akcesoria zewnętrzne stanowiące dodatkową ochronę strat ciepła w okresie zimowym.

Zobacz wszystkie odpowiedzi Doradcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *