Okna połaciowe a membrana parowentylacyjna

PYTANIE:

Jestem w trakcie adaptacji strychu. Administracja remontująca dach (blacha podbitka z desek) na większej części jego powierzchni położyła parowentylacyjną matę DELTA VENT N (pod krokwie). Tam natomiast, gdzie konstrukcja dachu z uwagi na \”znośny\” stan nie była wymieniana, parowentylacji nie położono. Mam pytanie – jak ma się to do technologii montażu okien połaciowych, które zamierzam u Państwa kupić? Czy przed montażem okien powinnam położyć parowentylację tam gdzie jej nie położyli pracownicy administracji, czy też nie jest to konieczne?

ODPOWIADA:
doradca firmy FAKRO Sp. Z O.o.:

Okna dachowe FAKRO można montować w dachach niezależnie od tego czy membrana dachowa została zastosowana czy nie. Okna FAKRO montowane są wraz z kołnierzami uszczelniającymi, które umożliwiają szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym. Typ kołnierza uszczelniającego dobiera się zależnie od rodzaju pokrycia dachowego np. do pokryć profilowanych takich jak dachówka czy blacha profilowana stosuje się kołnierz typu EZV.
W celu uzyskania połączenia okna z warstwą wstępnego krycia (folią dachową) można zastosować kołnierz paroprzepuszczalny XDP.

Zastosowanie membrany dachowej determinuje konstrukcja przegrody. Membrana DELTA VENT N powinna być ułożona na warstwie termoizolacji (np. wełna mineralna) w celu jej zabezpieczenia przed wilgocią. A z powyższego opisu nie do końca wynika gdzie została ułożona folia dachowa. Folia nie jest elementem konstrukcyjnym dachu.

Zobacz wszystkie odpowiedzi Doradcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *