Lampy wiszące do salonu i jadalni

Lampy wiszące do salonu i jadalni

Łącznie produktów: 3371
Pokazano 1-32 z 3371 pozycji

Lampy wiszące do salonów to często główne źródła oświetlenia w tych pomieszczeniach, jednak nie tylko pełnią one tę praktyczną funkcję, ale również powinny dopełniać aranżacji całego salonu i sprawiać, że będzie on wyglądać jeszcze bardziej interesująco. Dostępny szeroki wybór lamp wiszących, które można dopasować do każdego wnętrza, zarówno tego urządzonego klasyczne, jak i nowocześnie. Lampy z pojedynczymi oprawkami lub kilkoma, z kloszami szklanymi, z tworzywa, stalowymi, a także dekorowane lub proste. Lampy wiszące do salonu i jadalni to przede wszystkim lampy nad stół. Nowoczesne lampy wiszące do salonu i jadalni to lampy z odsłoniętymi żarówkami lub kloszami wykonanymi z drutu.

Lampy wiszące do salonu

Wnętrze naszego domu, w którym spędzamy najwięcej czasu to salon. To właśnie w tym pomieszczeniu odpoczywamy po ciężkim dniu i spędzamy czas w gronie najbliższych, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia do tego wnętrza. Lampy wiszące do salonu to przede wszystkim duże żyrandole. Tego typu lampy wiszące do salonu to kilku punktowe oświetlenie ze szklanymi kloszami lub materiałowymi abażurami zawieszonymi na metalowym, lub drewnianym stelażu. Żyrandol do salonu to dobry wybór jeśli chcesz urządzić to wnętrze w klasycznym stylu. Lampy wiszące do salonu to również pojedyncze lampy wiszące z abażurami w kształcie walca lub stożka, lub z abażurami, które tworzą ciekawe asymetryczne kompozycję. Nowoczesne lampy wiszące do salonu to lampy z odsłoniętymi żarówkami. Drewniane lub metalowe lampy wiszące do salonu z możliwością zamontowania dekoracyjnych żarówek doskonale oświetlają wnętrze i podkreślają jego charakter. Dużą popularnością cieszą się lampy wiszące do salonu z kloszami wykonanymi z drutu. Tego typu nowoczesne oświetlenie salonu podkreśli charakter wnętrza. Lampy wiszące do salonu to przede wszystkim lampy wykonane z naturalnych materiałów. Bardzo ładnie prezentują się w tym wnętrzu drewniane lampy wiszące do salonu, a także lampy wiszące do salonu z abażurami wykonanymi z rafii. Wszystkie te naturalne materiały sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Lampy wiszące do salonu można podzielić na dwie grupy. Dość dużą część lamp wiszących do salonu stanowią listwy. Tego typu oświetlenie jest doskonałą alternatywą dla niskich pomieszczeń lub salonów urządzonych na poddaszu. Dodatkowy walorem tego typu lamp wiszących do salonu jest możliwość regulacji kąta padania światła i dość duży wybór, jeżeli chodzi o wielkość lamp i ilość źródeł światła. Druga grupa to lampy wiszące do salonu zawieszone na kablach. W większości lamp można regulować wysokość i dopasować lampy wiszące do salonu do własnych potrzeb. Praktycznie wszystkie lampy wiszące do salonu, które pokazujemy na naszej stronie, posiadają do kompletu lampę stojącą i podłogową. Takie rozwiązanie sprawi, że można dobrać oświetlenie do całego wnętrza w tym samym stylu. Jeżeli chodzi o kolory lamp wiszących to w ostatnim czasie królują szare lampy wiszące do salonu. Dużym powodzeniem cieszą się białe lampy wiszące do salonu, a także czarne lampy wiszące do salonu.

Lampy wiszące do jadalni

Lampy wiszące do jadalni to przede wszystkim lampy wiszące nad stół. Lampy wiszące do jadalni powinny charakteryzować się możliwością zamontowania kilku żarówek na odpowiedniej wysokości nad stołem. Prawidłowa wysokość, na jakiej powinny zawisnąć lampy wiszące do jadalni to około od 50 cm do 80 cm od wysokości blatu stołu. Bardzo ważną rolę odgrywa materiał, z jakiego zostały wykonane lampy wiszące do jadalni. Ważne jest, aby taka lampa wisząca zawieszona nad stołem dawała duża światła a jednocześnie nie oślepiała osób przy nim siedzących. Lampy wiszące do jadalni najlepiej jak są wykonane z mlecznego szkła lub z abażurów wykonanych z materiału. Bardzo ważną rolę odgrywa również kształt lampy wiszącej do jadalni. Nad okrągłymi stołami polecamy montaż lamp z abażurami lub kloszami w kształcie kuli, stożków lub walców. Zawieszenie takiej lampy wiszącej do jadalni wprowadzi ład i harmonię w całym wnętrzu. Podobnie jest z montażem lampy wiszącej do jadalni nad prostokątnym lub kwadratowym blatem stołu. W takich przypadkach polecamy geometryczne bryły lamp pasujące do jadalnianego stołu. Bardzo dużą popularnością cieszą się nowoczesne lampy wiszące do jadalni z abażurami wykonanymi z drutu. Tego typu lampy doskonale pasują do wnętrz urządzonych w surowym stylu lub industrialnym. Często jako główne oświetlenie jadalni wybierane są lampy wiszące do jadalni z odsłoniętymi żarówkami. Tego typu lampy z możliwością zamontowania dekoracyjnych żarówek podkreślają urok całego wnętrza i stanowią niebanalną dekoracją jadalni. Uroku jadalni dodadzą również lampy wiszące wykonane z takiego materiału jak welur. Ta przyjemna i miła w dotyku tkanina ociepli całe wnętrze jadalni.

Jak dopasować lampę zawieszaną

Wybierając odpowiednie oświetlenie do naszego domu bardzo często zastanawiamy się jak dopasować lampę zawieszaną. Idealnie dobrana lampa wisząca zapewni nam odpowiednią ilość światła, a także komfort jej użytkowania. Ogromny wybór lamp zarówno pod względem wielkości, kształtów, wzorów oraz kolorów sprawia, że zastanawiamy się jak dopasować lampę zawieszaną. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, jaką główną rolę ma spełniać lampa wisząca w naszym wnętrzu oraz to, w jakim miejscu zostanie zawieszona. Jest to bardzo ważne, ponieważ inny rodzaj lampy zawiesimy nad stołem a zupełnie inny rodzaj lamp będzie pasował nad sofę lub kanapę. Jeżeli chodzi o wysokość lamp to większość prezentowanego przez nas oświetlenia posiada możliwość regulacji jej długości, dzięki takiemu rozwiązaniu problem, jak dopasować lampę zawieszaną staje się mniejszy.