Dywany kuchenne

Dywany kuchenne

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym na podłodze głównie dominują płytki. Jest to podłoga łatwa w utrzymaniu czystości, dlatego dużo osób właśnie na nią się decyduje. Coraz częściej stawiamy na nowoczesne rozwiązania, łącząc kuchnie z salonem. W takich pomieszczeniach podejmujemy decyzję o zastosowaniu podłóg drewnianych, czy drewnopodobnych. Warto zadbać, aby w tych wnętrzach przebywało się nam komfortowo, głównie ze względu na zimną powierzchnię posadzek. W kuchni spędzamy dużo czasu, poświęcając go na przygotowywanie posiłków, spożywanie ich oraz w końcu na uprzątnięcie. Jak sprawić, aby nasza kuchnia zyskała przytulny i przyjemny klimat, a zarazem poprawić komfort podczas użytkowania tego wnętrza? Bezdyskusyjnym rozwiązaniem jest rozłożenie dywanów!

Dywaniki kuchenne

We współczesnych kuchniach coraz częściej możemy spotkać się z modnymi oraz praktycznymi dodatkami. Dywaniki kuchenne ulokowane w miejscach najczęściej użytkowanych tj. przy zlewie kuchennym, czy blacie roboczym zapewniają ochronę przed zimnem stopom, kiedy nie posiadamy ogrzewania podłogowego w tym pomieszczeniu. Dywaniki kuchenne dodatkowo chronią podłogę naszej kuchni przed uszkodzeniem. W miejscach niedaleko blatu oraz zlewu bardzo łatwo o upuszczenie szklanki, czy innego naczynia. Uszkodzenie mechaniczne podłogi jest mankamentem nie do naprawienia. Specjalne dywaniki w kuchni ochronią podłogę przed pęknięciami oraz odpryskami, a nawet przyczynią się do amortyzacji upadku naczyń, kiedy wyślizgną nam się z ręki. Kolejną bardzo ważną kwestią dywaników jest ochrona przed wilgocią, a w szczególności w przypadku podłóg, na których znajdują się panele, czy drewniany parkiet. Podczas zmywania i gotowania bardzo łatwo o zachlapanie podłogi wodą, czy płynem, co powoduje niekorzystne skutki, ponieważ panele oraz drewno absorbują wilgoć, powodując uszkodzenia i nieodwracalne odkształcenia.

Warto zwrócić uwagę również na dywany okrągłe

Chodnik kuchenny

Czy warto zainwestować w chodnik w kuchni? Bez wątpienia można odpowiedzieć, że warto. Dlaczego? Chodnik kuchenny jest bardzo ważnym elementem aranżacji wnętrza kuchni tak jak w przypadku salonu, sypialni, czy holu. Nieprawdą jest, że chodnik kuchenny jest niepraktyczny. Jest wiele korzystnych zalet ułożenia chodnika kuchennego – stanowi przyjemną oraz ciepłą powierzchnię, szczególnie zimą w przypadku nieprawidłowo izolowanych podłóg, jest ochroną powierzchni podłogi przed jakimkolwiek zniszczeniem, stanowi amortyzację dla spadających naczyń oraz tworzy modną dekorację, którą można zmieniać tak często, jak mamy na to ochotę.

Dywan kuchenny

Dywany kuchenne również są ciekawym rozwiązaniem stosowanym w kuchni. Duży dywan kuchenny jest doskonałym elementem, który przysłoni wszelakie niedoskonałości podłogi. Jeśli nasza podłoga jest porysowana lub wytarta, warto w takim miejscu umieścić dywan, który zatuszuje mankamenty podłogi, jednocześnie odświeżając wnętrze. Podczas wyboru dywanu do kuchni powinniśmy zwrócić uwagę na jego wysokość. Niskie runo dywanu w pomieszczeniu kuchni będzie najbezpieczniejszym wyborem. Kuchnia jest miejscem, w którym bardzo dużo się poruszamy, więc łatwo o potknięcie się w przypadku dywanów mocno odstających od posadzki, które mogą spowodować nawet groźny wypadek. Dywan kuchenny z krótkim włosiem z pewnością posłuży nam przez lata i wciąż będzie estetycznym dodatkiem. Na szczególną uwagę zasługują dywany o dużej odporności na ścieranie, co w kuchni jest szczególnie przydatną zaletą.

Zobacz również naszą ofertę dywanów

Dywan kuchenny antypoślizgowy

Warto pamiętać o bezpieczeństwie podczas użytkowania wnętrza. Płytki zastosowane we wnętrzu kuchennym są śliskie, więc ważne jest, aby dywan posiadł specjalny spód ograniczający poślizgnięcie się. Cechą, którą głównie powinniśmy kierować się podczas wyboru dywanów jest jego antypoślizgowość, która stanowi gwarancję przyczepności dywanu do podłogi. Jest to szczególnie bardzo ważna kwestia w przypadku dywanów, które chcielibyśmy zastosować w kuchni. Pozwoli to na ograniczenie wystąpienia niebezpiecznego wypadku.