Dywany

Dywany

Łącznie produktów: 183
Pokazano 1-32 z 183 pozycji

Dywany to bez wątpienia wyjątkowy typ dodatków, wybierany jako część dekoracyjna podłogi każdego wnętrza. Ten rodzaj dodatków może stanowić subtelne uzupełnienie każdego pomieszczenia lub wyraźne podkreślenie kontrastu, skutecznie przyciągając uwagę. Dywany to efektywne dopełnienie aranżacji wnętrza, zapewniające błogi komfort, dzięki miłej i delikatnej strukturze materiału. Bardzo ważnym praktycznym aspektem zastosowania dywanów na powierzchniach podłogi jest ochrona jej powłoki przed niszczeniem w miejscach intensywnie użytkowanych.

Dywany sklep

W ofercie naszego sklepu odkryjesz różnorodność asortymentu dywanów, przystosowanych do różnych typów wnętrz. Dywany o różnej stylistyce, kolorystyce oraz mnogości rozmiarów wpasują się w każdą przestrzeń, bez względu, czy stanowią uzupełnienie salonu, sypialni, pokoju dziecka, czy też kuchni oraz łazienki. Korzystając z naszej oferty, na pewno dopasujesz dywan pod względem wymagań jego kształtu. Proponujemy szeroką gamę dywanów okrągłych, owalnych, prostokątnych oraz dywaników ze wcięciami.

Warto zwrócić uwagę również na produkty różnego typu przeznaczone do przechowywania rzeczy w domu.

Dywany antypoślizgowe

Dywany antypoślizgowe charakteryzują się specjalnym podgumowanym spodem, mającym na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania. Warstwa znajdująca się od spodu dywanu antypoślizgowego zapewnia jego przyczepność do podłoża, zapobiegając przed nieprzewidzianym wystąpieniem wypadku poprzez osunięcie się dywanu. Funkcja dywanów antypoślizgowych ma szczególne znaczenie w domach, w których mieszkają dzieci oraz starsze osoby. Dywany antypoślizgowe powinny być stosowane w takich pomieszczeniach jak łazienka, kuchnia oraz w przedpokojach i holach.

Dywan do salonu

Salon to pomieszczenie, gdzie najczęściej decydujemy się na umiejscowienie dywanu. To właśnie w tej części domu spędzamy ogromną ilość czasu wraz z rodziną oraz gośćmi, relaksując się oraz odpoczywając. Dokonując wyboru o ulokowaniu dywanu w tym pomieszczeniu, powinniśmy kierować się wieloma czynnikami oraz funkcjami, jakie będzie spełniać w naszym domu. Dywan do salonu przede wszystkim ma być ozdobnym elementem wyznaczającym strefę wypoczynkową, ale również praktycznym. Bardzo istotną cechą dywanu do salonu jest ochrona naszych stóp przed zimną powierzchnią podłogi i zapewnienie przytulnego komfortu, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. W przypadku większych dywanów w salonie warto zwrócić uwagę, aby jego część znajdowała się pod nóżkami kanapy oraz foteli.

Zobacz również naszą ofertę dla domu.   

Dywany do sypialni

Odpowiednio dobrany dywan do sypialni sprawi, że nasze wnętrze zyska dodatkowego przytulnego uroku. Podczas wyboru dywanu do sypialni kierujemy się przede wszystkim jego aspektem wizualnym. Warto zwrócić uwagę na długość oraz miękkość włosia, z którego wykonany jest dywan. Sypialnia to przede wszystkim miejsce, w którym odpoczywamy i regenerujemy siły. Często w tym pomieszczeniu poruszamy się boso, bez żadnego obuwia. Obecność dywanu w sypialni, szczególnie docenimy o poranku, kiedy wstając z łóżka, zapewni delikatność oraz błogi komfort naszych stóp. Idealnym wyborem dywanu do sypialni będzie dywan typu shaggy.