Klasyczne żyrandole

Klasyczne

Łącznie produktów: 162
Pokazano 1-32 z 162 pozycji

W takich wnętrzach jak salon czy sypialnia najlepiej sprawdzają się klasyczne żyrandole. Ponadczasowe klasyczne żyrandole to zazwyczaj lampy, których stelaż został wykonany z metalu w kolorze starego złota lub patyny. Klasyczne żyrandole posiadają białe szklane klosze lub abażury, które zazwyczaj są ozdobione jakimś wzorem. Klasyczne żyrandole to również lampy, których stelaż jest w kolorze połyskującego chromu lub wykonany z całkowicie naturalnych materiałów takich jak drewno. Na klasyczne żyrandole składa się również szeroka gama lamp świecznikowych. Tego typu klasyczne żyrandole bardzo ładnie się prezentują a żarówki w nich zamontowane w kształcie płomienia świeczki podkreślają piękno całej aranżacji. Dużym powodzeniem cieszą się klasyczne żyrandole z abażurami zdobionymi motywami kwiatów. Klasyczne żyrandole w kwiaty znacznie ożywiają i dodają uroku wnętrzu, w którym zostaną zawieszone. Klasyczne żyrandole ze względu na sposób padania światła można podzielić na dwie grupy. Szeroki wachlarz lamp to klasyczne żyrandole, których abażury lub klosze skierowane są do góry. Estetycznie zakryta żarówka i odpowiednio rozproszone światło sprawiają, że klasyczne żyrandole skierowane do góry są bardzo często wybierane do takiego wnętrza jak sypialnia. Lampy, których klosze lub abażury skierowane są na dół to klasyczne żyrandole, które z powodzeniem oświetlą sporych rozmiarów salon czy jadalnie.

Jeśli szukasz żyrandolu o nietuzinkowym kształcie, obejrzyj także nasze nowoczesne żyrandole - ich niewątpliwą zaletą są dodatkowe walory estetyczne, jakie będą spełniały w Twoim domu, łamiąc stare, utarte schematy.

Klasyczne żyrandole do salonu

Salon to wnętrze, w którym z pewnością dominują klasyczne żyrandole z abażurami. Szeroki wybór abażurów w różnych odcieniach sprawia, że klasyczne żyrandole do salonu znacznie zdobią to wnętrze i dodają mu uroku. Klasyczne żyrandole do salonu z materiałowymi abażurami mają to do siebie, że znacznie ocieplają całe wnętrze. Szeroki wybór tkanin, rodzai materiałów i wzorów sprawia, że z łatwością dobierzemy idealne klasyczne żyrandole do salonu do swoich potrzeb. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, że klasyczne żyrandole do salonu z abażurami przepuszczają bardzo ładne światło i nasze wnętrze jest odpowiednio doświetlone. Klasyczne żyrandole do salonu występują na kilka, a nawet kilkanaście źródeł światła. Bez obaw tego typu klasyczne żyrandole do salony doświetlą nawet sporych rozmiarów pomieszczenie. Klasyczne żyrandole do salonu to również lampy ze szklanymi kloszami. Głównie dominuje tutaj biały kolor kloszy, który będzie pasował do każdej aranżacji salonu. Klasyczne żyrandole do salonu ze szklanymi kloszami są z pewnością łatwymi w utrzymaniu czystości lampami. Klasyczne żyrandole do salonu to również lampy świecznikowe. Ciekawie zdobione stelaże i możliwość zamocowania żarówki w kształcie płomienia świeczki sprawia, że tego typu klasyczne żyrandole do salonu cieszą się tak dużym powodzeniem.

Klasyczne żyrandole do kuchni

Kuchnia urządzona w tradycyjnym stylu wymaga odpowiedniej oprawy oświetleniowej, jakimi są klasyczne żyrandole do kuchni. Głównie dominują tutaj klasyczne żyrandole do kuchni ze szklanymi kloszami. Szklane klasyczne żyrandole do kuchni są łatwe w utrzymaniu czystości a jest to szalenie ważne w tym pomieszczeniu, gdzie lampa jest narażona na szereg zabrudzeń. Bardzo ładnie w tym wnętrzu prezentują się klasyczne żyrandole do kuchni w kolorze patyny lub starego złota. Jasne odcienie złota sprawiają, że klasyczne żyrandole do kuchni znacznie ocieplają wizerunek całego wnętrza. Bardzo dobrze sprawdzają się klasyczne żyrandole do kuchni z białymi kloszami. Biel w tym wnętrzu doda poczucia ładu i harmonii. Spośród dostępnej, szerokiej oferty lamp można wybrać klasyczne żyrandole do kuchni pasujące do frontów szafek czy armatury lub dodatków panujących we wnętrzu. Jeżeli klasyczne żyrandole do kuchni będą spójne kolorystycznie i będą pasowały to stylu panującego w kuchni to doda to jeszcze większego uroku. Wyróżniając różne typy lamp należy zwrócić uwagę na klasyczne żyrandole do kuchni z witrażowymi kloszami. Te najbardziej popularne klasyczne żyrandole do kuchni stanowią bardzo ciekawą ozdobę tego wnętrza. Zawieszone na łańcuszku lub metalowym stelażu klasyczne żyrandole do kuchni z witrażowymi kloszami dzięki żywej kolorystyce równie dobrze prezentują się zapalone, jak i zgaszone. Dzięki możliwości wyboru lamp z kilkoma źródłami światła klasyczne żyrandole do kuchni zapewniają bardzo dużo światła.

Klasyczne żyrandole do sypialni

Klasyczne żyrandole do sypialni można podzielić na dwie grupy. Bardzo dużą część stanowią klasyczne żyrandole do sypialni z abażurami. Tkaniny użyte do produkcji abażurów doskonale przepuszczają światło. Ważną rolę odgrywa tutaj kolor abażura. Dużą popularnością cieszą się klasyczne żyrandole do sypialni z czarnymi abażurami. Ciemny odcień abażura przepuszcza lekkie i zmysłowe światło, tak ważne w takim wnętrzu, jak sypialnia. Alternatywą dla osób nielubiących ciemnych kolorów są klasyczne żyrandole do sypialni z białymi abażurami. Jasny odcień tkaniny wprowadza do wnętrza pozytywny klimat. Bardzo często zastanawiamy się na co zwrócić szczególną uwagę wybierając klasyczne żyrandole do sypialni. Istotną rolę odgrywa tutaj kierunek padania światła. Klasyczne żyrandole do sypialni, których źródła światła są skierowane do góry zapewnia praktyczne użytkowanie tego typu lamp. Klasyczne żyrandole do sypialni skierowane do góry idealnie rozpraszają światło po całym wnętrzu. Najważniejszym atutem tego rozwiązanie jest fakt, że lampa nie będzie raziła w oczy po spojrzeniu w górę osób leżących na łóżku. Na uwagę zasługują również klasyczne żyrandole do sypialni z kloszami. Szklane klasyczne żyrandole do sypialni mają to do siebie, że są łatwe w utrzymaniu czystości i stanowią ciekawą dekorację wnętrza.

Klasyczne żyrandole do jadalni

Od pewnego czasu żyrandole świecznikowe cieszą się ogromnym powodzeniem jako lampy nad stół. Tego typu klasyczne żyrandole do jadalni posiadają stelaż w kolorze starego złota a ich najważniejszą ozdobą są żarówki w kształcie płomienia świeczki. Klasyczne żyrandole do jadalni zawieszone bezpośrednio nad stołem odgrywają rolę głównego oświetlenia wnętrza. Wybierając lampę nad stół bardzo często zastanawiamy się jakiej wysokości powinna być to lampa. Klasyczne żyrandole do jadalni mają to do siebie, że w większości przypadków posiadają regulowaną wysokość i z łatwością można je dopasować do swoich potrzeb. Klasyczne żyrandole do jadalni przybierają różne kształty. Głównie dominują klasyczne żyrandole do jadalni na kilka źródeł światła z kloszami lub abażurami, które bezpośrednio zakrywają źródło światła, tak aby lampa nie raziła w oczy osób siedzących przy stole. Zdobione stelaże za pomocą kryształków sprawiają, że klasyczne żyrandole do jadalni pełnią nie tylko funkcję oświetlania, ale i doskonałej ozdoby domu. Wybierając klasyczne żyrandole do jadalni warto zastanowić się nad barwą światła montowanych do nich żarówek. Światło nad stołem powinno mieć ciepłą barwę, tak aby ładnie prezentowały się na nim posiłki i dodatkowe kolor ten sprzyjał relaksowi. Klasyczne żyrandole do jadalni ze szklanymi kloszami są łatwym w utrzymaniu czystości oświetleniem i doskonale pasują do tego typu wnętrz.