Lampy stołowe

Lampy stołowe

Łącznie produktów: 880
Pokazano 1-32 z 880 pozycji

Lampy stołowe charakteryzują się zazwyczaj nastrojowym światłem, które ułatwi zasypianie i nada pomieszczeniu uroku i zmysłowości. Lampami stołowymi nazywamy również lampy nocne, które są najczęściej wybieranymi lampami do sypialni. W swojej ofercie posiadamy całą gamę lamp stołowych do sypialni lub salonu w wielu wzorach i kolorach a przede wszystkim lampy są przystępne cenowo, dzięki czemu każdy znajdzie lampę, która będzie idealna do jego wnętrza.

Jak wybrać lampę stołową

Lampy stołowe spełniają bardzo ważną rolę zarówno rolę oświetlenia jak i również rolę dekoracyjną. Dodatkowe oświetlenie takie jak lampy stołowe nie powinno być ostre i mocne zazwyczaj jest to uzupełniające oświetlenie, które dają delikatne, ciepłe światło. Czym należy kierować się przy wyborze idealnej lampy stołowej? Przede wszystkim wzorem – ważne jest aby lampa pasowała do reszty wnętrza. Musimy zadbać aby w nowoczesnym wnętrzu znalazła się lampa w nowoczesnym stylu a w klasycznie urządzonym pokoju lampa o klasycznym wzorze. Czym jeszcze powinniśmy kierować się przy wyborze lampy stołowej? Z pewnością wielkością lampy – jeśli lampa ma stać na wielkiej komodzie to dobrze aby lampa była również dużych rozmiarów aby nie zginęła pomiędzy innymi dekoracjami i dobrze się prezentowała. Lampy stołowe, które mają odgrywać rolę Lamek nocnych muszą również wielkością pasować do stolików na których mają stać. Ważnym kryterium przy wyborze lamp jest również stopień oświetlenia – jeśli potrzebujemy lampę, która ma oświetlać większe wnętrze musimy wybrać taką, która da dużo światła i jej abażur nie będzie w dużym stopniu tłumił światła. Natomiast jeśli lampa ma odgrywać rolę bardziej dekoracyjną to z pewnością wystarczy lampa o małej mocy.

Lampy stołowe do salonu

Lampy stołowe w salonie z reguły mają rolę dekoracyjną, najczęściej są to lampy z bogatymi wzorami, które pięknie pasują do reszty wystroju wnętrza. Lampy stołowe w salonie usytuowane są najczęściej na komodach, które stoją w centrum salonu lub na stolikach przy kanapie, które służą do oświetlania podczas czytania książki. Lampy stołowe do salonu mogą występować w różnych stylach np. w stylu nowoczesnym, klasycznym, skandynawskim, loftowym czy industrialnym. Zobacz również nasze kinkiety wewnętrzne - doskonałe uzupełnienie oświetlenia w Twoim salonie.

Lampy stołowe do sypialni

Lampy stołowe do sypialni to tak zwane lampy nocne. Lampy te mają za zadanie oświetlić sypialnię nie wykorzystując głównego sufitowego oświetlenia. Wielu z nas zasypia przy świetle, więc tym bardziej powinno być ono bardziej delikatne. Lampy nocne w sypialni najczęściej usytuowane są na stolikach nocnych, dlatego warto zadbać aby lampa wisząca w sypialni była dopasowana do naszych potrzeb. Lampy do sypialni zazwyczaj wybieramy pod kątem estetycznym tak aby pasowały one do wystroju całego pomieszczenia. W naszej ofercie posiadamy lampy stołowe w każdym stylu i z pewnością każdy wybierze dla siebie taką, która idealnie wpasuje się w jego wnętrze. Wielu do sypialni wybiera lampy stołowe z drewnianymi dodatkami ale częstym wyborem również są klasyczne lampki z kryształkami lub te w stylu glamour. Dużym powodzeniem cieszą się też lampy stołowe w stylu loft czyli druciane lampki, które mają abażury przez które widać żarówki. Do lamp stołowych w sypialni często dobierane są lampy wiszące aby stylem pasowały i tworzyły zgraną kompozycję.