Lampy świecznikowe

Lampy świecznikowe

Klasyczne oświetlenie, do którego zaliczają się lampy świecznikowe doskonale pasuje do takich wnętrz jak salon czy sypialnia. Możliwość montażu żarówek w kształcie płomienia świeczki sprawia, że lampy świecznikowe dają bardzo ładne i nietuzinkowe oświetlenie wnętrza. Lampy świecznikowe głównie występują w takich kolorach jak stare złoto, patyna, chrom, czerń i antyczna biel. Taki wybór kolorów sprawia, że każdy znajdzie idealne lampy świecznikowe do swojego wnętrza. Dodatkowo bardzo często lampy świecznikowe posiadają stelaż zdobiony za pomocą kryształków, które jeszcze bardziej podkreślają walory estetyczne tego typu oświetlenia. W głównej mierze lampy świecznikowe posiadają źródła światła skierowane do góry. Tego typu rozwiązanie sprawia, że światło bardzo ładnie rozprasza się po suficie, a następnie po całym wnętrzu. Lampy świecznikowe występują na kilka, a nawet kilkanaście źródeł światła. Dzięki takiemu rozwiązaniu lampy świecznikowe oświetlą nawet sporów rozmiarów wnętrza. Klasyczne żyrandole, do których zalicza się lampy świecznikowe bardzo ładnie prezentują się we wnętrzach urządzonych w stylu retro. Lampy świecznikowe nawiązują do wnętrz stylizowanych na klasyczny i tradycyjny styl.

Żyrandol świecznikowy

Lampa nawiązująca do tradycyjnego i klasycznego oświetlenia to z pewnością żyrandol świecznikowy. Tego typu oświetlenie jak żyrandol świecznikowy doskonale pasuje do wnętrz urządzonych w prowansalskim stylu. W większości modeli stelaż został dodatkowo zdobiony za pomocą kryształków. Bogato zdobiony żyrandol świecznikowy będzie pełnił funkcję nie tylko głównego oświetlenia domu, ale i również ciekawej dekoracji wnętrza. Żyrandol świecznikowy na kilka, a nawet kilkanaście źródeł światła doskonale oświetli nawet sporych rozmiarów pomieszczenie. Odkryte żarówki sprawiają, że żyrandol świecznikowy daje czyste i białe światło. Możliwość montażu różnego rodzaju żarówek w kształcie płomienia świeczki sprawia, że żyrandol świecznikowy może świecić zimnym, ciepłym lub neutralnym światłem. Żyrandol świecznikowy bardzo ładnie prezentuje się jako główne oświetlenie salonu. To najbardziej reprezentacyjne wnętrze naszego domu zasługuje na tak wykwintne oświetlenie, jakim jest żyrandol świecznikowy. Sypialnia to wnętrze, w którym żyrandol świecznikowy podkreśli piękno całej aranżacji i odpowiednio je doświetli.

Żyrandole świecznikowe

Żyrandole świecznikowe w kolorze patyny, starego złota, chromu, czerni czy antycznej bieli to idealne oświetlenie takich wnętrz jak salon lub sypiania. Dodatkowo żyrandole świecznikowe bardzo dobrze sprawdzają się w roli głównego oświetlenia nad stołem w jadalni. Żyrandole świecznikowe mają to do siebie, że większość modeli posiada źródła światła skierowane do góry. Tego typu rozwiązanie sprawia, że żyrandole świecznikowe bezpośrednio nie rażą w oczy osób siedzących przy stole nad którym wisi tego typu oświetlenie. Żyrandole świecznikowe cieszą się dużym powodzeniem w takich wnętrzach jak sypialnia. To bardzo prywatne wnętrze można oświetlić za pomocą lampy nawiązującej do palących się świeczek. W salonie żyrandole świecznikowe odgrywają rolę nie tylko głównego oświetlenia, ale i również ciekawej dekoracji wnętrza. Duże na kilka, a nawet kilkanaście źródeł światła żyrandole świecznikowe doskonale oświetlą wnętrze i podkreślą piękno aranżacji, w jakiej został urządzony salon.

Jakie żyrandole świecznikowe wybrać

Pytanie, jakie żyrandole świecznikowe wybrać nurtuje każdego posiadacza salonu lub sypialni urządzonej w klasycznym stylu. Spośród szerokiej gamy dostępnych kolorów i kształtów żyrandoli świecznikowych ciężko wybrać idealny model. Zastanawiając się nad tym, jakie żyrandole świecznikowe wybrać należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia i to, w jakim odcieniu zostało urządzone. Odpowiedzi na te pytania pozwolą na wybranie idealnego oświetlenia do swoich potrzeb. Bardzo często zadając to pytanie, jakie żyrandole świecznikowe wybrać słyszymy jednoznaczną odpowiedź, że to wszystko zależy od gusty i upodobań właścicieli wnętrza. To jakie żyrandole świecznikowe wybrać ma później bardzo duże znaczenie dla osób korzystających z wnętrza. Jedni wolą dużych rozmiarów żyrandole świecznikowe na kilkanaście źródeł światła i zawieszone na długim łańcuchu. A inni o wiele bardziej są zadowoleni z niewielkich rozmiarów żyrandoli świecznikowych. To jakie żyrandole świecznikowe wybrać z pozoru wydaje się trudnym zadaniem, ale spośród szerokiej oferty dostępnych lamp z łatwością dobierzemy tego typu idealną lampę dla siebie.

Żyrandole świecznikowe do jadalni

Pomieszczenie takie jak jadalnia a w szczególności miejsce nad stołem wymaga odpowiedniej oprawy oświetleniowej. Bardzo często do tego typu wnętrz urządzonych w stylu klasycznym jako lampę nad stół polecamy żyrandole świecznikowe. Żyrandole świecznikowe do jadalni mają to do siebie, że często lampy te są zawieszone na łańcuszku, który jeszcze bardziej podkreśla walory estetyczne lampy. Żyrandole świecznikowe do jadalni z łańcuszkiem umożliwiają skrócenie lampy i dopasowanie jej wysokości do własnych potrzeb. Jest to bardzo ważne, aby żyrandole świecznikowe do jadalni były zawieszone na odpowiedniej wysokości. Ma to później duży wpływ na użytkowanie tego typu oświetlenia jak żyrandole świecznikowe do jadalni. W zależności od wielkości pomieszczenia żyrandole świecznikowe do jadalni mogą być na kilka, a nawet kilkanaście źródeł światła. Wiele modeli lamp w tym żyrandole świecznikowe do jadalni mają możliwość podzielenia ilość palących się żarówek i np. jeżeli potrzebujemy bardziej zmysłowego oświetlenia nie musimy zapalać całej lampy tylko np. połowę żarówek. Tego typu żyrandole świecznikowe do jadalni świetnie się sprawdzają w tego typu wnętrzach.

Żyrandole świecznikowe do salonu

Salon to pomieszczenie, w którym tętni życie towarzyskie. To tutaj odpoczywamy ze znajomymi, bawimy się i celebrujemy różne okazje. Pomieszczenie urządzone w stylu klasycznym warto podkreślić oświetleniem takim jak żyrandole świecznikowe do salonu. Często majestatyczne żyrandole świecznikowe do salonu podkreślą charakter całej aranżacji i dodają uroku całemu wnętrzu. Żyrandole świecznikowe do salonu to również lampy, które dają bardzo dużo światła. Dzięki temu, że żyrandole świecznikowe do salonu posiadają niczym nie przesłonione źródła światła, czyli nie mają kloszy ani abażurów. To takie rozwiązanie sprawia, że żyrandole świecznikowe do salonu są w stanie oświetlić nawet sporych rozmiarów wnętrze. Szeroki wybór i różnego rodzaju kolekcje tego typu lamp sprawiają, że żyrandole świecznikowe do salonu z łatwością można uzupełnić o kinkiety, lampy stołowe czy lampy podłogowe z tej samej serii. Jest to szalenie ważne, ponieważ z łatwością można dobrać kompleksowe oświetlenie wnętrza w jednym stylu. Żyrandole świecznikowe do salonu zawieszone na łańcuszku można dowolnie skrócić i ich wysokość dostosować do własnych potrzeb. Najbardziej popularne żyrandole świecznikowe do salonu to lampy w odcieniach starego złota, patyny, bieli i czerni.