Dywaniki do łazienki

Dywaniki do łazienki

Łazienka jest jednym z pomieszczeń, w którym bardzo istotny jest komfort, zapewniony szczególnie dla naszych stóp. Przeważnie większość podłóg łazienek wykończona jest płytkami ceramicznymi lub kamienną posadzką. Taki typ podłogi kojarzymy głównie z zimną i nieprzyjemną powierzchnią, a szczególnie jest to dokuczliwy problem, jeśli nie posiadamy ogrzewania podłogowego. Każdy z nas doświadczył chociaż raz tego uczucia, kładąc stopy na zimniej posadzce, wychodząc z relaksującej kąpieli, czy szybkim prysznicu. Zastosowanie odpowiedniego dywanu w miejscu obok wanny, czy prysznica pozwoli na uniknięcie tego dyskomfortu oraz sprawi, że całość kąpieli stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Komplety dywaników do łazienki

Komplety dywaników składają się z dwóch lub większej ilości dywanów współgrających ze sobą motywem oraz kolorystyką. Komplety dywaników do łazienki mogą stanowić dywaniki prostokątne lub okrągłe o różnych rozmiarach oraz dywaniki z wycięciem dostosowanym pod toaletę. Komplet dywaników ze wcięciem pod WC oraz prostokątnym dywanikiem jest idealnym wyborem gwarantującym komfort korzystania zarówno z łazienki, jak i toalety.

Zobacz także nasze dywany kuchenne

Dywaniki łazienkowe

Dywaniki łazienkowe są nieodzownym elementem łazienki, gdzie warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich funkcje praktyczne. Największą zaletą umiejscowienia dywanu w łazience jest zapobieganie niebezpiecznym wypadkom spowodowanych poślizgnięciem się. Śliska posadzka łazienki i mokre stopy nie są dobrym połączeniem. Warto również zwrócić uwagę, aby dywanik posiadł antypoślizgowy spód, co dodatkowo ograniczy niebezpieczeństwo. Dywanik łazienkowy pochłania wodę, a zlokalizowany niedaleko umywalki, wanny, czy prysznica przyczyni się do zachowania porządku w łazience. Nadmiar wody zostanie pochłonięty przez dywanik, a nasze stopy będą szybciej suche. Dywanik zapewnia dodatkowy komfort poprzez ochronę stóp przed zimną powierzchnią posadzki.

Komplety dywaników łazienkowych

Współgrająca całość aranżacji jest ważna w każdym pomieszczeniu i odnosi się również do dodatków w postaci dywanów. Jeśli poszukujesz dywaników, które będą komponowały się ze sobą wzorem i kolorem, jest to doskonały dział na znalezienie idealnego kompletu dywaników do twojej łazienki, czy toalety. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór kompletów dywaników łazienkowych. Od kompletów w nowoczesnym stylu, które zachwycają miękkością oraz delikatnością, po klasyczne dywaniki łazienkowe. Największą zaletą dywaników jest możliwość prania ich w pralce, co znaczenie ułatwia utrzymanie ich czystości.

Sprawdź również naszą ofertę dywanów

Kolorowe dywaniki łazienkowe

Dywaniki kolorowe, dopasowane do stylu łazienki znacząco wpływają na walory dekoracyjne tego pomieszczenia. Oprócz ważnych cech praktycznych warto zwrócić również uwagę na ich funkcje ozdobne. Odważny kolor dywanu w łazience na pewno znacząco wpływa na charakter oraz stylistykę całości wnętrza. Stonowana kolorystyka z pewnością doda uroku oraz przytulności. Niezwykle popularne są spokojne oraz subtelne kolory dywanów w kolorystyce szarości oraz beżu. W naszej ofercie bez problemu znajdziesz również dywany w żywej oraz bogatej tonacji, które dodadzą energii wnętrzu.