Plafony klasyczne

Plafony klasyczne

Łącznie produktów: 168
Pokazano 1-32 z 168 pozycji

Do oświetlenia nieco niższych wnętrz świetnie nadają się klasyczne plafony. Ten rodzaj oświetlenia, jakim są klasyczne plafony to doskonała alternatywa dla lamp wiszących i żyrandoli. Większość klasycznych plafonów składa się ze stelaża mocowanego bezpośrednio do sufitu i szklanego lub materiałowego klosza. Bardzo dużym plusem jest fakt, że klasyczne plafony są zakryte od dołu. Takie rozwiązanie zakrywa nieestetyczne wyglądające żarówki i sprawia, że patrząc bezpośrednio na lampę, nie oślepia ona naszego wzroku. Klasyczne plafony z materiałowym abażurem są od spodu zakryte za pomocą białej, mlecznej pleksy. Użycie tego materiału sprawia, że klasyczne plafony bardzo ładnie rozpraszają światło po całym wnętrzu. Klasyczne plafony przybierają różne kształty. Począwszy od okrągłych kształtów, owalnych czy geometrycznych kwadratach lub prostokątach. W większości prezentowanych przez nas lamp klasyczne plafony mają możliwość wkręcenia kilku żarówek, dzięki temu lampy te dają dużo światła. Dużym powodzeniem cieszą się klasyczne plafony z drewna. Na uwagę zasługują również klasyczne plafony wykonane z masy gipsowej, które można pomalować tą samą farbą co ściany czy sufit.

Plafon klasyczny

Bardzo praktycznym oświetleniem takich miejsc jak korytarz, klatka schodowa czy garderoba jest przylegający do sufitu plafon klasyczny. Ten typ oświetlenia, jakim jest plafon klasyczny doskonale oświetli tego typu wnętrza. Plafon klasyczny ma to do siebie, że można go powiesić na różne sposoby. Plafon klasyczny doskonale będzie się prezentował na suficie, ale i również zawieszony na ścianie zamiast kinkietu. Wiele możliwości aranżacji sprawia, że plafon klasyczny cieszy się tak dużym powodzeniem. Najczęściej wybieranym oświetleniem łazienki jest właśnie plafon klasyczny. Bardzo dużo modeli dostępnych plafonów posiada wysoki stopień szczelności IP tak ważny w takim wnętrzu, jak łazienka. Plafon klasyczny z wysokim stopniem szczelności zapewni w łazience bezpieczne oświetlenie. Plafon klasyczny z kryształkami to kolejny typ oświetlenia, który jest bardzo często montowany w takich wnętrzach jak salon czy sypialnia. Kryształki zamontowane przy lampie dodają jej uroku. Plafon klasyczne to również praktyczne oświetlenie kuchni. Możliwość zamontowaniu kilku żarówek sprawia, że tego typu lampa doskonale oświetli kuchnie lub jadalnie. Coraz częściej plafon klasyczny wybierany jest jako główne oświetlenie pokoju dziecka. Ponadczasowe oświetlenie, jakim jest plafon klasyczny będzie pasowało do każdej aranżacji pokoju dziecinnego.

Zobacz także: plafony LED - nowoczesne plafony charakteryzujące się niskim poziomem zużycia energii. Idealne do Twojej kuchni i do sypialni.

Jaki plafon klasyczny wybrać

Aranżując oświetlenie naszych mieszkań lub domów bardzo często zastanawiamy się jaki plafon klasyczny wybrać. To nurtujące pytanie pojawia się przed wyborem oświetlenia do każdego z pomieszczeń. Spośród szerokiej dostępnej oferty oświetlenia ciężko zdecydować się na ten właściwy plafon. Znacznie ułatwi nam podjęcie dobrej decyzji pytanie, jaki plafon klasyczny wybrać. Odpowiedzi na to zagadnienie mają kluczowy wpływ na późniejsze korzystanie z tego typu oświetlenia. Warto zastanowić się nad wielkością plafonu, kształtem czy jego kolorem. Dobrze dobrany plafon posłuży przez wiele lat i będziemy czerpać satysfakcję z jego użytkowania. Duży wpływ na to, jaki plafon klasyczny wybrać ma rodzaj pomieszczenia, w którym chcemy go zamontować. Do takich wnętrza jak łazienka czy kuchnia polecamy plafony z wysokim stopniem szczelności. W tych pomieszczeniach plafon jest narażony na kontakt z parą wodną, dlatego tak ważne jest, żeby było to bezpieczne oświetlenie. Zastanawiając się jaki plafon klasyczny wybrać do salonu czy sypialni należy zwrócić uwagę, czy plafon jest od spodu zakryty za pomocą mlecznego szkła lub pleksy. Takie rozwiązanie ma wpływ na estetyczny wygląd lampy, ale i jednocześnie nie oślepia wzorku po bezpośrednim spojrzeniu na lampę.