Dywany jednokolorowe

Dywany jednokolorowe

Dywany jednokolorowe to ponadczasowe rozwiązanie, które zaaranżować można w wielu pomieszczeniach. Utrzymana kolorystyka w jednym odcieniu na całości powierzchni dywanów sprawia, że taki element dekoracyjny odnajdzie się w głównie we wnętrzach, w których stawiamy na minimalizm. Jednokolorowy wariant dywanu bez trudności ulokujemy w dowolnym pomieszczeniu, od tych urządzonych w nowoczesnym stylu, przez te najbardziej wyszukane, po klasyczne aranżacje.

Dywany w jednym kolorze

Dywany w jednym kolorze nie muszą być nudnym dodatkiem, lecz mogą stanowić swego rodzaju przełamanie we wnętrzu, dzięki odważnej oraz kontrastowej kolorystyce. Wbrew pozorom, dywan w jednym kolorze potrafi całkowicie wpłynąć na aranżację wnętrza, skutecznie je odmieniając. Dywany utrzymane w tonacji bieli oraz szarości idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach skandynawskich i industrialnych. Żywa kolorystyka dywanów jednokolorowych będzie fenomenalnym rozwiązaniem w pokoju dziecka.

Warto zwrócić uwagę również na dywany łazienkowe

Dywany jednokolorowe do salonu

Podczas wyboru dywanu jednokolorowego do salonu warto kierować się własnymi potrzebami oraz gustem, ale należy przede wszystkim zwrócić uwagę, aby był pasującym dodatkiem do całości aranżacji wnętrza. Opłaca się dopasować dywan do dodatków znajdujących się w salonie np. do kolorystki poduszek ułożonych na kanapie, czy fotelach. W ten sposób uzyskamy spójną całość, bez obawy stworzenia przytłaczającego wrażenia. Aranżując pomieszczenie, trzeba mieć na uwadze fakt, że dywany utrzymane w jednolitej jasnej tonacji optycznie powiększają oraz rozjaśniają nawet niewielkie pomieszczenie.

Dywany jednokolorowe do sypialni

Sypialnia jest również idealnym miejscem do ulokowania dywanu jednokolorowego. Taki miękki dodatek doskonale wykończy aranżację wnętrza sypialni. Kolorystyka dywanu utrzymana w harmonii do ozdób pokoju z pewnością doda przytulności oraz sprawi wrażenie spokoju i równowagi, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniu, w którym wypoczywamy. Dzięki jednolitości koloru dywanu możemy pozwozić sobie na zastosowanie dywanu o większych rozmiarach, umieszczając go pod całością łóżka lub w centrum pomieszczenia.

Zobacz również naszą ofertę dywanów.

Dywany jednokolorowe z krótkim włosiem

Dywany z krótkim włosiem charakteryzują się małą wysokością włókien, która wynosi do około 1 centymetra. Czy warto mieć na uwadze zakup takiego dywanu? Istnieje wiele zalet zastosowania dywanu krótkowłosego, mimo tego, że nie są one puszyste oraz miękkie. Największą zaletą takiego rodzaju dywanu jest to, że jego powierzchnia jest płaska, dzięki czemu znacząco nie odstaje od podłogi, co eliminuje wszelkie ryzyko niebezpiecznego potknięcia się. Łatwość w utrzymaniu czystości jest kolejną ważną zaletą. Wszelkiego rodzaju okruchy oraz zanieczyszczenia nie zbierają się w runie dywanu, co pozwala na szybsze oraz łatwiejsze czyszczenie. Jest to kwestia szczególnie istotna dla alergików.